Gosia Borecka

Warsztaty pracy z szalem Rebozo

Szal Rebozo pochodzi z Meksyku i jest używany jako ozdoba, do noszenia dzieci lub pakunków, jako hamak czy bieżnik. Od wieków też służy położnym i doulom w Meksyku. Od kilku lat jest wykorzystywany na całym świecie do masażu w okresie okołoporodowym, ponieważ przynosi rozluźnienie i ulgę. Masaż Rebozo to nieinwazyjna technika umiejętnego otulania lub uciskania szalem i rytmicznego kołysania. Jest dobrze przyjmowana przez kobiety w ciąży, w porodzie i po porodzie, jak również przez inne osoby w różnym wieku.

Razem z Marią Ryll, jako certyfikowane doule i nauczycielki technik rebozo praktykujące na co dzień, tłumaczki książki „Rebozo bez tajemnic”, przygotowałyśmy warsztat uczący technik masażu szalem Rebozo. Wiedzę o masażu rebozo zdobywałyśmy od meksykańskich położnych i doul oraz holenderskich trenerek. Podczas szkolenia można poznać, zobaczyć i zastosować kilka rodzajów rebozo, dowiedzieć się, czym jest manteada i cerrada, przećwiczyć sposób ich stosowania na różnych częściach ciała, w różnych pozycjach i od razu włączyć do swojej praktyki.

Warsztaty przeznaczone są dla położnych, doul, fizjoterapeutek i innych specjalistów w opiece okołoporodowej, którzy chcą rozszerzyć swoje umiejętności i ofertę.

Więcej informacji na stronie rebozo.pl.

Dodaj komentarz

Information

This entry was posted on 2 lutego 2017 by in doulowanie.

Nawigacja